DYSCYPLINA SPORTOWA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – GRA INTEGRACYJNA


BOCCIA jest dyscypliną paraolimpijską, posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne, ale jest także doskonałą grą dla pełnosprawnych – sprawdza się jako gra integracyjna.
BOCCIA poza kształtowaniem sprawności fizycznej daje możliwości integracyjnego działania w atmosferze tolerancji i poszanowania inności fizycznej.
BOCCIA ma proste zasady, nie stawia graczom żadnych ograniczeń wiekowych lub sprawnościowych, nie wymaga drogiego sprzętu ani nawet sal sportowych. Posiada nieskończenie wiele rozwiązań taktycznych. Celem gry jest wrzucenie na boisko bili białej, a następnie umieszczenie w jej bezpośrednim sąsiedztwie jak największej ilości bil jednego koloru.

W BOCCIĘ można grać niemal w każdych warunkach i z powodzeniem wykorzystać ją w czasie różnorodnych zajęć o charakterze rekreacyjno-sportowym, na lekcjach wychowania fizycznego, zajęciach pozalekcyjnych, festynach, obozach i koloniach, a także w działaniach terapeutycznych.

BOCCIA w naszym Ośrodku:

Boccię uprawiamy w naszej placówce od 2007 roku. Systematycznie bierzemy udział w turniejach organizowanych przez Polski Komitet Paraolimpijski. Startowaliśmy już w Zamościu, Warszawie, Kielcach, Piotrkowie Trybunalskim i Lublinie. Naszym marzeniem jest udział w zawodach międzynarodowych.

Podczas zawodów nie ma taryfy ulgowej. Zawodnicy dają z siebie wszystko. Dzięki temu odnosimy liczne i znaczące sukcesy.
Mikołaj Żyła wygrał eliminacje do Mistrzostw Polski w Zamościu, Tomek Zawisza wygrał turniej indywidualny w Lublinie, Mikołaj żyła był II w turnieju o puchar Prezesa PeKaPar, w tym samym turnieju III miejsce zdobyła Karolinka Szydło.
Drużynowo byliśmy najlepsi w turnieju lubelskim, z Zamościa przywieźliśmy raz II raz III miejsce.PISALI O NAS – WARTO PRZECZYTAĆ:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081219/POWIAT0206/589663138

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090501/POWIAT0206/851114952

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091124/POWIAT0206/218026948