,,Przeżyjmy to jeszcze raz” – podsumowanie turnusu terapeutycznego w Wiśle

Wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w październiku 2021 r. w dwutygodniowym turnusie edukacyjno-terapeutycznym w Wiśle. ,,Turnus Uśmiechu” został sfinansowany przez Fundację ING Dzieciom w ramach ogólnopolskiego konkursu na projekt edukacyjny. Program wyjazdu obejmował udział młodzieży w warsztatach  teatralnych, sportowych, plastycznych, turystycznych oraz poznanie historii regionu Beskidu Śląskiego.

Podczas zorganizowanego spotkania podsumowującego turnus uczestnicy przygotowali  prezentację multimedialną z pobytu w Wiśle, wystawę prac plastycznych, mapę zaliczonych beskidzkich szlaków turystycznych oraz spektakl,, Legenda o początkach rzeki Wisły”. Uroczystość pod hasłem ,,Przeżyjmy to jeszcze raz” zaszczycili swoją obecnością radni miasta Radomia pani Małgorzata Półbratek oraz pan Tomasz Gogacz.

Nasze terapie

Metoda Tomatisa
znacząco poprawia zdolności motoryczne, emocjonalne i poznawcze za pomocą odpowiednio dobranych i przefiltrowanych dźwięków
Zobacz
EEG Biofeedback
skuteczna, bezpieczna i przyjemna metoda terapeutyczna usprawniająca pracę mózgu. Poprawia pamięć, koncentrację i samoocenę
Zobacz
Boccia
jest dyscypliną paraolimpijską, która posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne. Gra uczy tolerancji i szacunku do przeciwnika oraz walki ze swoimi słabościami.
Zobacz
Rehabilitacja
ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem nowoczesnych metod dostosowanych do potrzeb ucznia. Pracujemy nad prawidłową postawą, wzmocnieniem osłabionych mięśni oraz poprawą koordynacji i równowagi.
Zobacz
Previous
Next