Ośrodek „Korczaka” włączył się aktywnie do organizacji Radomskiego Pikniku Zdrowia, który odbył się dnia 28 maja 2022 r. na Placu Corazziego w Radomiu.

Podczas pikniku mieszkańcy miasta mogli skorzystać z porad specjalistów dotyczących zdrowego stylu życia, obejrzeć pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, oddać krew lub otrzymać sadzonki kwiatów w ramach prowadzonej zbiórki surowców wtórnych. W programie pikniku zaplanowano również wiele atrakcji dla najmłodszych. W ramach oferty zaproponowanej przez Ośrodek znalazły się między innymi:

– Diagnostyka rozwoju motoryki małej u dzieci.

– Warsztaty ekologiczne tworzenia kosmetyków naturalnych.

– Konkursy plastyczne i edukacyjne dla dzieci o tematyce ochrony środowiska.

– Konsultacje z dietetykiem w zakresie wybiórczości pokarmowej u dzieci.

Nasze terapie

Metoda Tomatisa
znacząco poprawia zdolności motoryczne, emocjonalne i poznawcze za pomocą odpowiednio dobranych i przefiltrowanych dźwięków
Zobacz
EEG Biofeedback
skuteczna, bezpieczna i przyjemna metoda terapeutyczna usprawniająca pracę mózgu. Poprawia pamięć, koncentrację i samoocenę
Zobacz
Boccia
jest dyscypliną paraolimpijską, która posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne. Gra uczy tolerancji i szacunku do przeciwnika oraz walki ze swoimi słabościami.
Zobacz
Rehabilitacja
ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem nowoczesnych metod dostosowanych do potrzeb ucznia. Pracujemy nad prawidłową postawą, wzmocnieniem osłabionych mięśni oraz poprawą koordynacji i równowagi.
Zobacz
Previous
Next