Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa – Regaty kajakowe

Projekt edukacyjny „Bezpieczeństwo w trzech odsłonach”, realizowany w Ośrodku w ramach „Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa” objętego patronatem Wojewody Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty, miał na celu upowszechnienie zasad zachowania bezpieczeństwa na drodze i nad wodą oraz kształtowanie nawyków odpowiedzialnego korzystania ze sprzętu sportowego i rekreacyjnego. W ramach projektu zorganizowano dla młodzieży: konkurs plastyczny „Bądź bezpieczny na co dzień”, konkurs wiedzy „Bądź bezpieczny na drogach” oraz imprezę plenerową „Kajakiem po przygodę”. Regaty kajakowe zostały uroczyście rozpoczęte przez Prezydenta Miasta Radomia pana Radosława Witkowskiego. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji, którzy przeprowadzili warsztaty na temat zachowania nad wodą oraz pokaz tresury psa policyjnego. Stowarzyszenie Kajakarzy na Rzecz Osób Niepełnosprawnych zapewniło sprawny przebieg regat kajakowych, konkursy sprawnościowe oraz poczęstunek dla uczniów Ośrodka.

Nasze terapie

Metoda Tomatisa
znacząco poprawia zdolności motoryczne, emocjonalne i poznawcze za pomocą odpowiednio dobranych i przefiltrowanych dźwięków
Zobacz
EEG Biofeedback
skuteczna, bezpieczna i przyjemna metoda terapeutyczna usprawniająca pracę mózgu. Poprawia pamięć, koncentrację i samoocenę
Zobacz
Boccia
jest dyscypliną paraolimpijską, która posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne. Gra uczy tolerancji i szacunku do przeciwnika oraz walki ze swoimi słabościami.
Zobacz
Rehabilitacja
ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem nowoczesnych metod dostosowanych do potrzeb ucznia. Pracujemy nad prawidłową postawą, wzmocnieniem osłabionych mięśni oraz poprawą koordynacji i równowagi.
Zobacz
Previous
Next