Sukcesy uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomiu

Mistrz Ligi Ochrony Przyrody

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody ”Zielony Liść” działające przy SOSW im. J. Korczaka w Radomiu po raz kolejny zajęło I miejsce w konkursie na najlepiej pracujące szkolne koło LOP. Ponadto, za wielokrotne zdobycie I miejsca w tym konkursie, Szkolne Koło LOP ”Zielony Liść” otrzymało prestiżowy tytuł „Mistrza Ligi Ochrony Przyrody”.  Opiekunami koła są od wielu lat pani Iwona Obrzydowicz i pan Grzegorz Cywka. Podczas uroczystej gali zorganizowanej w dniu 08 grudnia 2022 r. przez Zarząd Okręgu Radomskiego Ligi Ochrony Przyrody nagrodzeni zostali również uczniowie SOSW za udział w międzyszkolnym konkursie pt. „Słońce, wiatr, woda – źródła energii”.

  • I miejsce zajął Michał Wdowiak, uczeń Branżowej Szkoły I Stopnia.
  • II miejsce zajął Jan Ziętek, uczeń Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

I Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek

W dniu 13 stycznia 2023 r. odbył się I Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek Szkół Specjalnych w Warszawie. Nasz Ośrodek reprezentowało troje uczniów: Aleksandra Wieśniak, Bartosz Wilczak oraz Dawid Kacperczyk, których do udziału w konkursie przygotował p. Roman Zelga. W kategorii szkół ponadpodstawowych uczniowie zdobyli zaszczytne I miejsce oraz wspaniałe nagrody.

VI Przegląd Recytatorski

Wyróżnienie w VI Przeglądzie Recytatorskim organizowanym przez Stowarzyszenie „Budujemy Przystań” zdobył Miłosz Zakrzewski, uczeń branżowej szkoły I stopnia na kierunku kucharz. Podsumowanie tegorocznego przeglądu pod hasłem „Paleta uczuć” odbyło się 26 stycznia 2023 r. w Kamienicy Deskurów. Nad wyborem utworu poetyckiego oraz przygotowaniem reprezentanta SOSW do konkursu czuwała pani Magdalena Rejmer.

Nasze terapie

Metoda Tomatisa
znacząco poprawia zdolności motoryczne, emocjonalne i poznawcze za pomocą odpowiednio dobranych i przefiltrowanych dźwięków
Zobacz
EEG Biofeedback
skuteczna, bezpieczna i przyjemna metoda terapeutyczna usprawniająca pracę mózgu. Poprawia pamięć, koncentrację i samoocenę
Zobacz
Boccia
jest dyscypliną paraolimpijską, która posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne. Gra uczy tolerancji i szacunku do przeciwnika oraz walki ze swoimi słabościami.
Zobacz
Rehabilitacja
ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem nowoczesnych metod dostosowanych do potrzeb ucznia. Pracujemy nad prawidłową postawą, wzmocnieniem osłabionych mięśni oraz poprawą koordynacji i równowagi.
Zobacz
Previous
Next