SOSW „Korczaka” uczestniczył w Radomskim Pikniku Zdrowia

W ramach Radomskiego Pikniku Zdrowia, który odbył się w niedzielę 21 maja na placu Corazziego nauczyciele Ośrodka przygotowali dla dzieci i młodzieży warsztaty dietetyczne, konkursy edukacyjne o tematyce zdrowego stylu życia oraz bufet zdrowych przekąsek. Piknik miał na celu promocję zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie współpracy z organizacjami i placówkami oświatowymi w obszarze działań prozdrowotnych i społecznych.

Nasze terapie

Metoda Tomatisa
znacząco poprawia zdolności motoryczne, emocjonalne i poznawcze za pomocą odpowiednio dobranych i przefiltrowanych dźwięków
Zobacz
EEG Biofeedback
skuteczna, bezpieczna i przyjemna metoda terapeutyczna usprawniająca pracę mózgu. Poprawia pamięć, koncentrację i samoocenę
Zobacz
Boccia
jest dyscypliną paraolimpijską, która posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne. Gra uczy tolerancji i szacunku do przeciwnika oraz walki ze swoimi słabościami.
Zobacz
Rehabilitacja
ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem nowoczesnych metod dostosowanych do potrzeb ucznia. Pracujemy nad prawidłową postawą, wzmocnieniem osłabionych mięśni oraz poprawą koordynacji i równowagi.
Zobacz
Previous
Next