Ośrodek „Korczaka” został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”

Uczniowie Ośrodka, pod opieką nauczycieli pani Iwony Obrzydowicz i pani Anity Dolegi, w czerwcu 2023 roku wzięli udział w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, który miał na celu kształcenie zdrowych nawyków związanych z cyberhigieną i cyberbezpieczeństwem.

Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu kursu e-learningowy na temat bezpieczeństwa w sieci, w tym hasła i postu dotyczącego rodzajów cyberzagrożeń oraz sposobów ochrony przed atakami w Internecie. Ośrodek „Korczaka” rywalizował z ponad trzema tysiącami szkół z całej Polski.

Nagrodą za wygraną w konkursie jest mobilna pracownia komputerowa dla Ośrodka, wyposażona w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowaniem umożliwiającym zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Wyposażenie w nowoczesny sprzęt otwiera nowe perspektywy dla uczniów, ale i nauczycieli. Ta nowoczesna pracownia, w jeszcze większym stopniu podniesie kompetencje informatyczne uczniów oraz umożliwi korzystanie z cyfrowych materiałów edukacyjnych.

Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Nasze terapie

Metoda Tomatisa
znacząco poprawia zdolności motoryczne, emocjonalne i poznawcze za pomocą odpowiednio dobranych i przefiltrowanych dźwięków
Zobacz
EEG Biofeedback
skuteczna, bezpieczna i przyjemna metoda terapeutyczna usprawniająca pracę mózgu. Poprawia pamięć, koncentrację i samoocenę
Zobacz
Boccia
jest dyscypliną paraolimpijską, która posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne. Gra uczy tolerancji i szacunku do przeciwnika oraz walki ze swoimi słabościami.
Zobacz
Rehabilitacja
ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem nowoczesnych metod dostosowanych do potrzeb ucznia. Pracujemy nad prawidłową postawą, wzmocnieniem osłabionych mięśni oraz poprawą koordynacji i równowagi.
Zobacz
Previous
Next