Spółdzielnia Uczniowska PIONIER to nowa inicjatywa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu

Kreatywność uczniów i nauczycieli Ośrodka umożliwia podejmowanie nowych inicjatyw oraz realizowanie ciekawych projektów, które wzbogacają formy działalności edukacyjnej placówki.

Uczniowie kierunków gastronomicznych pod opieką nauczycieli utworzyli  Spółdzielnię Uczniowską PIONIER, mającą na celu prowadzenie działalności produkcyjno-usługowej w zakresie wyrobów cukierniczych i gastronomicznych oraz organizacji uroczystości okolicznościowych.

Zadania realizowane w ramach spółdzielni pomogą wychowankom Ośrodka przygotować się do podjęcia przyszłych ról zawodowych, rozwijać swoje zainteresowań oraz nabywać kompetencje w prowadzeniu działalności usługowej.  

https://www.cozadzien.pl/radom/nowa-inicjatywa-w-korczaku/98390

Nasze terapie

Metoda Tomatisa
znacząco poprawia zdolności motoryczne, emocjonalne i poznawcze za pomocą odpowiednio dobranych i przefiltrowanych dźwięków
Zobacz
EEG Biofeedback
skuteczna, bezpieczna i przyjemna metoda terapeutyczna usprawniająca pracę mózgu. Poprawia pamięć, koncentrację i samoocenę
Zobacz
Boccia
jest dyscypliną paraolimpijską, która posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne. Gra uczy tolerancji i szacunku do przeciwnika oraz walki ze swoimi słabościami.
Zobacz
Rehabilitacja
ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem nowoczesnych metod dostosowanych do potrzeb ucznia. Pracujemy nad prawidłową postawą, wzmocnieniem osłabionych mięśni oraz poprawą koordynacji i równowagi.
Zobacz
Previous
Next